Włodawa

Przekręt na błogosławieństwo

Oszuści nie przebierają w środkach. 03 kwietnia, w godzinach porannych, 45-letnia mieszkanka Włodawy, na deptaku, została zaczepiona przez nieznaną jej starszą kobietę. Zaczęło się niewinnie od prośby o 10 groszy.

Niczego nie świadoma kobieta wyjęła portfel i podarowała nieznajomej 10 zł.

Kobiety zaczęły rozmawiać. Mówiąca łamaną polszczyzną starsza kobieta poprosiła 45-latkę, żeby nie odchodziła, to jej pobłogosławi. W przeciwnym wypadku zachoruje na raka mózgu. To przestraszyło kobietę zwłaszcza, że w jej rodzinie były wcześniej choroby onkologiczne. Miała jej pobłogosławić pieniądze i tym samym zakończyć wróżbę i ciążące nad nią widmo choroby. 45-latka podała nieznanej kobiecie banknoty, które po „błogosławieństwie” ta włożyła z powrotem do portfela i się rozstały. Dopiero po jakimś czasie przy płaceniu za zakupy kobieta zauważyła, że brakuje jej 1200 złotych.

Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia i poszukują świadków. Wszelkie osoby mogące pomóc w ustaleniu i zatrzymaniu sprawczyni prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji we Włodawie nr tel. 82 5727 290. Do zdarzenia doszło na ul. Czerwonego Krzyża. Sprawczyni to starsza, zaniedbana z wyglądu kobieta, niska, otyła, ubrana na ciemno z szalem koloru grafitowego na głowie, mówiła łamaną polszczyzną. Niewykluczone, że działała ze wspólnikami.

Włodawscy policjanci poszukują oszustki i apelują o szczególną ostrożność w kontaktach z obcymi.

źródło: fot. Alex Harvey na unsplash.com

Poprzedni Włodawa Losowy Następny