Wejherowo

Wideo | Fałszowanie dokumentacji medycznej?

„Fałszowanie dokumentacji medycznej, co może skutkować ew. zakłamaniem wiarygodności testów PCR na obecność koronawirusa w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie, które to testy mogą i powinny być wykonywane tylko w przypadku fizycznych objawów zarażenia, co w tym przypadku nie zachodzi.

Stanowisko Ministerstwa Zdrowia ws. tej ankiety:

"Ankieta pacjenta zgłaszającego się z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 nie jest obligatoryjna dla wszystkich pacjentów. Powinna być wypełniana w każdej placówce ochrony zdrowia i/lub SOR/Izby Przyjęć przez pacjentów z podejrzeniem COVID-19. Osobą spełniającą kryteria przypadku podejrzanego o COVID-19 jest pacjent z ostrą infekcją dróg oddechowych o nagłym początku i przynajmniej z jednym z objawów: kaszel, gorączka, duszność.

W przypadku gdy pacjent nie ma fizycznych objawów ani nie miał kontaktu z osobą zarażoną (czyli nie spełnia przesłanek zakładanych przez MZ) to nie powinien jej wypełniać - lecz powinien dostać i wypełnić inną ankietę, jaką jest: "Formularz wywiadu epidemiologicznego"

Wideo | Fałszowanie dokumentacji medycznej?

Wideo ⬇️

źródło: https://youtu.be/OVuId96RqmE

Poprzedni Wejherowo Losowy Następny