Sieradz

Nieprawidłowe oznakowanie warzyw w supermarketach. AGROunia wzywa policję!

Czy słyszeliście już o projekcie AGROunia?

Jeśli nie to zapewniamy że warto.

"AGROunia to budowa więzi pomiędzy rolnikami na terenie całego kraju, organizacja struktur terenowych i tworzenie sprawnej komunikacji. Nasza działalność opiera się w znacznej mierze na wywieraniu pozytywnej presji na rządzących, którzy odpowiedzialni są za prowadzenie skutecznej polityki rolnej. Nasza zdolność strajkowa jest czynnikiem mobilizującym ministra rolnictwa do pracy."

Prężnie rozwijający się projekt obserwuje na facebook'u już ponad 90 tysięcy osób a przeprowadzanymi akcjami interesuje się coraz szersza grupa konsumentów.

W ostatnich zainicjowano nowy społeczny ruch - AGROpatrol, który będzie pilnował przestrzegania praw konsumentów przez gigantów handlu żywnością w Polsce - markety i dyskonty.

Pierwsze efekty działań patrolu już widać. Ujawniono błędne oznakowanie warzyw i ryb. Czy to jest dopiero wierzchołek góry lodowej ?

„Złe znakowanie produktów w sklepach wielkopowierzchniowych to nie jest przypadek - to jest przestępstwo. To oszustwo. Nie można tego inaczej nazwać. Bo jak można sprzedawać holenderską marchew jako polską i holenderskie ziemniaki jako polskie? Nie można.

To jawne działanie na szkodę polskich rolników i oszukiwanie polskich konsumentów.

Dzisiejszy przypadek zgłosiliśmy na policję, która podjęła interwencje.” – piszą rolnicy z AgroUnii na Facebooku.

"Bezduszne korpo chce nas wyciskać jak 🍋 cytryny ale chce też przejąć rynek produkcji żywności ‼️ (bo handel już mają)

Stąd takie nieuczciwe zagrywki jak te obnażane przez nas - chcą nas sprowadzić do roli posłusznych pracowników i bezmyślnych konsumentów ‼️

Nie możemy pozwolić na ich samowolkę. Nie możemy przyglądać się biernie bezsilności (niechęci) urzędników - musimy działać, zmieniać, wywierać presję 🥊💪🇵🇱

ZDROWIE mamy jedno i należy nam się prawo do dostępu do zdrowej żywności pierwszej jakości, dobrze oznaczonej, od lokalnych producentów i bez generowania zbędnego śladu węglowego!! ..."

Nieprawidłowe oznakowanie warzyw w supermarketach. AGROunia wzywa policję!

Interwencja policji

źródło: https://www.facebook.com/projektAGROunia/

Poprzedni Sieradz Losowy Następny