Góra Kalwaria

Strzelali do księży podczas wizyty duszpasterskiej

Policjanci z komisariatu na Baranówce ustalili dwóch młodzieńców w wieku 13 i 15 lat, którzy w ubiegłym tygodniu strzelali do księży idących z wizytą duszpasterską. Okazało się, że to był sposób na zabawę nastolatków.

Do zdarzenia doszło w sobotę 18 stycznia, około godz. 15. Ze zgłoszenia wynikało, że ktoś miał strzelać do księży. Policjanci rozpoczęli działania mające na celu ustalanie sprawców. Rozpoczęto czynności w kierunku art 160 kk, tj. narażenia człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Informacje o zdarzeniu zbierali kryminalni, a policjanci dochodzeniowi prowadzili w sprawie czynności procesowe. Ustalenia do sprawy, prowadził również dzielnicowy odpowiedzialny za ten rejon. To on ustalił, że za zdarzenie mogą być odpowiedzialni nastolatkowie.

Chłopcy strzelali z mieszkania jednego z nich. Jak ustalono, 15-latek strzelił w kierunku księdza, drugi jak twierdzi, strzelał do pobliskich drzew. Z rozmowy z jednym z nich nie wynika, aby celowali do innych osób. Strzelali plastikowymi kulkami z repliki pistoletu i rewolweru, w których materiałem miotającym był gaz CO2. Przedmioty te zabezpieczyli policjanci.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy funkcjonariusze przekażą do Sądu Rodzinnego w Rzeszowie, który zdecyduje o dalszych losie nastolatków.

źródło: podkarpacka.policja.gov.pl

Poprzedni Góra Kalwaria Losowy Następny