Gliwice

Wiktoria „Viki” Gabor wygrywa Eurowizję Junior 2019

Reprezentantka Polski Viki Gabor zwyciężyła w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019 w Gliwicach. To pierwszy raz w historii, kiedy jeden kraj wygrał drugi rok z rzędu.

Wiktoria „Viki” Gabor wygrywa Eurowizję Junior 2019

POLSKA!

Wiktoria „Viki” Gawor

Polska piosenkarka i kompozytorka pochodzenia romskiego.

Urodziła się w Niemczech. Ma starszą o cztery lata siostrę Melisę, która jest kompozytorką i autorką tekstów.

Po narodzinach zamieszkała z rodziną w Polsce, a następnie w Wielkiej Brytanii. Po siedmiu latach ponownie przeniosła się do Polski i zamieszkała w Krakowie.

Pod koniec 2018 wzięła udział w przesłuchaniach do drugiej edycji programu TVP2 The Voice Kids. W pierwszym etapie konkursu wykonała piosenkę Katy Perry „Roar” i zdobywszy uznanie wszystkich trenerów, przeszła do kolejnej rundy, wybierając drużynę Tomsona i Barona. Pomyślnie przeszła przez kolejne etapy eliminacyjne i zakwalifikowała się do odcinków na żywo. Dotarła do finału, który odbył się 23 lutego 2019. W finale programu zaprezentowała debiutancki singiel „Time” i zajęła 2. miejsce.

16 sierpnia 2019 wystąpiła z piosenką w koncercie Young Choice Awards w ramach 53. festiwalu sopockiego. Latem uczestniczyła w programie Szansa na sukces „Eurowizja Junior 2019”, w którym wyłoniono reprezentanta Polski w 17. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Pomyślnie przeszła przez pierwszy etap eliminacji, wygrywając odcinek z zespołem Blue Café, i awansowała do finału, który został rozegrany 29 września. Wykonała w nim m.in. utwór „Superhero”, w którym porusza temat ochrony środowiska i zdobyła maksymalną liczbę 10 punktów w głosowaniu jurorów i telewidzów, zostając przedstawicielką Telewizji Polskiej w finale Eurowizji Junior organizowanym w Gliwicach, którą wygrała!

źródło: wikipedia.pl , tvp.pl

Poprzedni Gliwice Losowy Następny