Chełm

Z pałą na dostawcę pizzy

Młody mężczyzna za pomocą drewnianej pałki odebrał pizzę przywiezioną mu przez dostawcę. Jak się okazało był też poszukiwany, gdyż nie powrócił do młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Teraz grozi mu 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci kryminalni zatrzymali 17-letniego mieszkańca gminy Kamień, który okazał się sprawcą rozboju, do którego doszło w minioną niedzielę w Chełmie. Młody mężczyzna telefonicznie zamówił pizzę z dowozem. Gdy dostawca przywiózł zamówienie na miejsce, chciał zobaczyć składniki pizzy. Jednak spotkał się z odmową, gdyż musiał najpierw zapłacić. Wtedy grożąc użyciem trzymanej w ręku drewnianej pałki zabrał przywiezioną potrawę. Pokrzywdzony oszacował wartość strat na kwotę 33 złotych.

Jak ustalili policjanci, 17-latek był też poszukiwany, gdyż nie powrócił na czas z udzielonej przepustki do młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Sąd Rejonowy w Chełmie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego rozbój zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

źródło: lubelska.policja.gov.pl

Poprzedni Chełm Losowy Następny