Chełm

Chełmskie szkoły produkują przyłbice ochronne 😷

W obliczu szerzącej się epidemii Miasto Chełm podjęło kolejne działania prewencyjne. Na polecenie prezydenta Jakuba Banaszka sztab kryzysowy zakupił materiał potrzebny do produkcji przyłbic ochronnych i zlecił ich wykonanie dwóm szkołom wyposażonym w drukarki 3D. Wytwarzane przez nie środki ochrony osobistej trafią do strażników miejskich, pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i innych jednostek podległych miastu.

Przyłbice drukują Zespół Szkół Ekonomicznych i mundurowych oraz Zespół Szkół Technicznych w Chełmie.

– Wykorzystujemy sprzęt zakupiony w celach edukacyjnych ze środków pozyskanych w ramach programu Erasmus. Maszyna produkuje jedną podstawę do przyłbicy w ciągu 4 godzin, a że jest wykorzystywana nawet przez 16 godzin dziennie, wytwarza w ciągu doby 4 takie podstawy – wyjaśnia dyrektor ZSEiM w Chełmie Edyta Chudoba.

Produkcją zajmuje się koordynator projektu, nauczyciel j. angielskiego Paweł Ciesielczuk.

Wytwarzane w ZSEiM podstawy do przyłbic będą wymagały uzupełnienia je w osłony. Kompletne zestawy wytwarzane są w ZST, gdzie wykorzystywane są aż cztery drukarki 3D. Wydajność tego sprzętu to kilkanaście sztuk na dobę.

Miasto zaopatrzyło szkoły w filament do wyprodukowania 100 przyłbic ochronnych. Będą służyć funkcjonariuszom straży miejskiej oraz pracownikom chełmskiego MOPR-u, którzy mają bezpośrednią styczność z interesantami czy osobami przebywającymi w kwarantannie domowej.

Chełmskie szkoły produkują przyłbice ochronne 😷

Drukarka 3D

Drukarka w czasie pracy ⬇️

źródło: Miasto Chełm

Poprzedni Chełm Losowy Następny