Chełm

"BUG BOUNTY" po chełmsku. Zamiast nagrody zgłoszenie do prokuratury.

W mediach i chełmskim magistracie wrze za sprawą Stowarzyszenia "Nasz Chełm", które ujawniło nieprawidłowości w głosowaniu do Budżetu Obywatelskiego na rok 2020.

Przedstawiciele stowarzyszenia twierdzą, że wykorzystując lukę w systemie, w głosowaniu mogły brać udział osoby do tego nieuprawnione. System nie weryfikował miejsca zameldowania głosującego, przez co głosować mógł każdy mieszkaniec Polski powyżej 16 roku życia. Tym sposobem doszło do nieuprawnionego oddania 4 głosów przez przedstawicieli stowarzyszenia.

Wątpliwości dotyczące procedur głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020 stowarzyszenie zgłosiło bezpośrednio do Urzędu Miasta. Niestety reakcja władz zaskakuje.

Chełmscy odkrywcy luki zamiast pochwały "za czujność" mogą spotkać się z zarzutami popełnienia przestępstwa poświadczenia nieprawdy.

Biorąc pod uwagę fakt, iż ten system głosowania obowiązuje nie tylko w Chełmie ale również w Świdniku, Krośnie, Augustowie, Lęborku, Rudzie Śląskiej, Skarżysko Kamiennej, Nowej Rudzie, Bieruniu i wielu innych polskich miastach, wydaje się że najrozsądniej byłoby w pierwszej kolejności zgłosić się po wyjaśnienia do autorów oprogramowania.

Czy to nie oni powinni brać odpowiedzialność za prawidłowość jego przebiegu ?

---------

BUG BOUNTY - program nagród przyznawanych odkrywcom błędów (czyli tak zwanych „bugów”). Założeniem programu nagród za odkryte błędy, jest zachęcenie ludzi do szukania i zgłaszania błędów twórcom oprogramowania.

"BUG BOUNTY" po chełmsku. Zamiast nagrody zgłoszenie do prokuratury.

Budżet Obywatelski - mapa realizacji

źródło: https://chelm.budzet-obywatelski.org

Poprzedni Chełm Losowy Następny